Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartosci do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 299,99 zł.
Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 8 - 24) Telefon: +48 61 642 92 36 wew. 1, e-mail: info@bilety24.pl
.

Bilety NOSPR / Gabriel Chmura / Piotr Pławner / S1 - Katowice, 23 kwietnia 19:30

Bilety na NOSPR / Gabriel Chmura / Piotr Pławner / S1

Adres wydarzenia :

Sala koncertowa NOSPR
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Czwartek 23 kwietnia 19:30
Sprzedaż online kończy się : 23-04-2020 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Dyrygent
Gabriel Chmura
 
Wykonawcy
NOSPR  
Piotr Pławner - skrzypce

Program

Emil Młynarski
II Koncert skrzypcowy D-dur op. 16
 
Anton Bruckner
IV Symfonia Es-dur Romantyczna

Dzieło uchodzące za najwybitniejsze w twórczości Młynarskiego zabrzmi dziś w zestawieniu z utworem niewątpliwie najpopularniejszym z całej spuścizny Brucknera. II Koncert skrzypcowy, napisany w 1916 roku, doczekał się prawykonania cztery lata później, w Filharmonii Warszawskiej, pod batutą kompozytora i z fenomenalnym Pawłem Kochańskim w partii solowej. Publiczność przyjęła je z entuzjazmem, krytycy szukali dziury w całym, znajdując rzekome inspiracje muzyką Czajkowskiego i Ryszarda Straussa. Marcin Gmys zwrócił uwagę, że w Koncercie słychać raczej wpływy Brahmsa i Elgara. Jakkolwiek bądź, słychać w nim przede wszystkim Młynarskiego – z jego dogłębną znajomością skrzypiec i niezrównanym talentem melodycznym. Swoją IV Symfonię ­– a zarazem pierwszą, która znalazła uznanie – Bruckner sam opatrzył podtytułem „Romantyczna”. Uzupełnił ją też szczegółowymi wskazówkami programowymi: „Średniowieczne miasto – świt – z wież dobiega poranny zew – bramy otwierają się – rycerze na dumnych rumakach wypadają na zewnątrz, spowija ich magia natury – las szemrze – ptaki śpiewają – i tak roztacza się przed nami romantyczny obraz”. Sukces nie przyszedł jednak łatwo: zanim wydrwiwany „prostaczek” usłyszał owację po wiedeńskiej premierze w 1881 roku, zdążył już trzykrotnie poprawić partyturę, ukończoną siedem lat wcześniej. Jak się okazało, nie na darmo: komplementów nie szczędził Brucknerowi nawet niechętny mu krytyk Max Kalber. Znów nie obeszło się bez porównań, między innymi z twórczością Beethovena. A przecież w Czwartej słychać przede wszystkim Brucknera – zwłaszcza w żywiołowym, „myśliwskim” Scherzo, które rwie się naprzód jak dumne rycerskie rumaki.
[Dorota Kozińska]
Czas trwania koncertu łącznie z przerwą ok. 120 min.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Balkon I
Antresola
Balkon II

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN