Bilety {OH!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / JEAN-GUIHEN QUEYRAS / FESTIWAL KATOWICE KULTURA NATURA - Katowice, 12 maja 19:30

Bilety na {OH!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / JEAN-GUIHEN QUEYRAS / FESTIWAL KATOWICE KULTURA NATURA

Adres wydarzenia :

Sala Koncertowa NOSPR
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Sobota 12 maja 19:30
Sprzedaż online kończy się : 12-05-2018 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

WYKONAWCY
{oh!} Orkiestra Historyczna 
Martyna Pastuszka  skrzypce
Jean-Guihen Queyras wiolonczela
 

PROGRAM

Carl Philipp Emanuel Bach – Sinfonia C-dur Wq.174 /H. 659
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia G-dur KV 124
Carl Philipp Emanuel Bach – Koncert wiolonczelowy A-dur Wq.182 /H. 439

***
Joseph Haydn
– Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb: 1
– Symfonia D-dur Hob. I:13


Zespół założony w 2012 r. w Katowicach przez grupę instrumentalistów - entuzjastów i miłośników muzyki dawnej, skupionych wokół koncertmistrzyni Martyny Pastuszki oraz menedżera Artura Malkego. Poświęcając się wykonawstwu historycznemu, członkowie {oh!} Orkiestry nie zapominają o możliwie bliskim docieraniu z muzyką do słuchaczy. Praca nad każdym elementem dzieła, podkreślająca znaczenie muzyki w wymiarze retorycznym, owocuje koncertami, których celem jest nie tylko znakomita komunikacja między wykonawcami, ale przede wszystkim pomiędzy muzykami a słuchaczami. Już od pierwszego koncertu ten rodzaj korespondencji został dostrzeżony i doceniony przez krytyków, a także zapraszanych do współpracy solistów. W 2017 r. {oh!} obchodzi pięciolecie swojego istnienia. W tym czasie dynamicznie i konsekwentnie rozwijający się zespół, przy wsparciu Miasta Katowice, wypracował sobie pozycję jednej z najważniejszych orkiestr muzyki dawnej w Polsce. W 2015 r. nakładem wydawnictwa DUX zespół zadebiutował na rynku fonograficznym płytą „{oh!} Schreyfogel/Schaffrath/Visconti”, zawierającą koncerty skrzypcowe i klawesynowe ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Dreźnie; w 2016 r. ukazała się kolejna płyta – wydane przez MUSICON nagranie utworów o. A. Ivančicia w ramach cyklu „Jasnogórska Muzyka Dawna”. Orkiestra Historyczna ma także za sobą międzynarodowe realizacje dwóch współczesnych premier scenicznych oper: Didone abbandonata D. Sarriego (2014) oraz Arminio J. A. Hassego (2016). Dzięki współpracy z NOSPR od 2015 r. {oh!} regularnie koncertuje w ramach cyklu Muzyka Dawna, mając możliwość realizacji najambitniejszych programów przy udziale znakomitych solistów. Wśród najważniejszych przedsięwzięć orkiestry w 2017 r. można wymienić nagrania płyty z Concerti grossi Francesca Scarlattiego dla belgijskiego wydawnictwa MUSO, koncerty w NOSPR, m.in. z Andreasem Staierem, Ensemble Polyharmonique czy Janą Semerádovą. Zespół planuje także cykl koncertów poświęconych muzyce sakralnej Bacha związany z jubileuszem 500-lecia Reformacji.
 
Martyna Pastuszka od roku 2012 jest pierwszym skrzypkiem i dyrektorem artystycznym założonej wraz z menedżerem Arturem Malke {oh!} Orkiestry Historycznej. W zespole skupiła wokół siebie grupę znakomitych muzyków fascynatów-wirtuozów, co wraz z jej niebanalną wyobraźnią muzyczną oraz docenianymi przez obserwatorów umiejętnościami kształtowania pracy zespołu pozwoliły na dynamiczny rozwój {oh!} Orkiestry Historycznej, która bardzo szybko wzbudziła zaufanie i poparcie u największych polskich instytucjimuzycznych oraz festiwali międzynarodowych.
Jako koncertmistrz Martyna Pastuszka jest także zapraszana do współpracy z innymi zespołami, m.in.: Le Parlement de Musique (2009-2013), Capella Cracoviensis (od 2010), Collegium Marianum. Jako kameralistka współpracuje z kolońską formacją NeoBarock, paryską orkiestrą Le Cercle de l’Harmonie oraz, przede wszystkim, od 2001 roku, z polskim zespołem Arte dei Suonatori. To właśnie współpraca z orkiestrą Arte dei Suonatori i jej licznymi gośćmi, a także studia w katowickiej Akademii Muzycznej ukształtowały gust muzyczny Martyny Pastuszki i wykształciły ją wiolinistycznie.
Nieustającym źródłem inspiracji są dla artystki znakomite osobowości muzyczne, które spotkała w swej karierze: Rachel Podger, Guliano Carmignola, Andrew Parrott, Julien Chauvin, Andreas Staier, Hidemi Suzuki, Barthold Kuijken, Dan Laurin, René Jacobs.
Martyna realizuje się również w szeroko prowadzonej działalności pedagogicznej. Jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Sztuk Muzycznych im. L. Janačka w Brnie gdzie prowadzi klasy skrzypiec barokowych, a młodych skrzypków kształtuje także podczas rozmaitych kursów muzycznych.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Amfiteatr
Balkon I
Antresola

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy:

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN