Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartości do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 349,99 zł, 10 zł dla biletów o wartości do 400,00 zł. W przypadku zakupu abonamentów na koncerty symfoniczne serii S1, S2, S3 opłata serwisowa wynosi 3% kwoty brutto. Bilety i abonamenty on-line nie podlegają zwrotowi.

Bilety na transmisje internetowe nie posiadają opłaty serwisowej.

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne w dni robocze w godzinach 8-16) Telefon: +48 61 642 92 36, e-mail: info@bilety24.pl
.

Informacja:

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24. Do ceny abonamentów doliczona zostanie opłata serwisowa w wysokości 3% wartości transakcji. W przypadku odwołania wydarzeń wchodzących w skład abonamentu zwrotowi podlega tylko i wyłącznie jego wartość, opłaty serwisowe są bezzwrotne.

Bilety na Scena Młodych / Orkiestra Akademii NOSPR & Vincent Kozlovsky

Adres wydarzenia :

NOSPR Katowice - Sala koncertowa
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Poniedziałek 11 marca 19:30
Sprzedaż online kończy się : 11-03-2024 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Dyrygent
Vincent Kozlovsky

Wykonawcy

Orkiestra Akademii NOSPR

5 lat temu powstał “Koncert na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz. Warto przytoczyć okoliczności jego prawykonania – rok 1950, Walny Zjazd Związku Kompozytorów Polskich, a także recenzję, pióra Stefana Kisielewskiego: “Z czystym sumieniem powiedzieć można, że honor kompozytorów polskich uratowała tym razem “baba” – Grażyna Bacewicz. Jej “Koncert na orkiestrę smyczkową”, napisany z rozpędem i energią, pełen płynnej inwencji i świetnych pomysłów instrumentacyjnych, obudził nas w końcu z letargu. Utwór nawiązuje do jakiegoś Bacha czy Haendla - taki współczesny Koncert Brandenburski. Poczuliśmy tu wreszcie 'krwisty kawał' zdrowej i smacznej muzyki, napisanej z potencją twórczą - iście męską." (cyt. za Culture.pl). Nic dziwnego, że autentyczny zachwyt wykonawców i publiczności towarzyszy koncertowi przez wiele lat, przynosząc wiele wspaniałych interpretacji, do których – mamy nadzieję – dołączy kolejna udana: Akademii NOSPR pod dyrekcją Vincenta Kozlovsky’ego.

Koncert g-moll na organy, kotły i smyczki, należący do reprezentacyjnych dzieł Poulenca, to swoiste “zamówienie kompozytorskie” księżniczki Edmond de Polignac sprzed ponad 80 lat. Skonstruowany według najlepszych zasad sztuki, pełen życia, kontrastów i niezwykłej energii. Uważny słuchacz bez trudu odnajdzie liczne nawiązania do dawnych mistrzów – Bacha i Buxtehudego, ale też i znamiona stylu Poulenca – ten ze wszech miar oryginalny i bogaty świat dźwiękowy, na który składa się swoiste połączenie liryzmu z nutą sentymentalizmu, skierowanego niekiedy w stronę muzyki popularnej, a w omawianym Koncercie – również i w stronę muzyki religijnej. Wedle słów samego kompozytora: “to nie jest ten szczęśliwy Poulenc, który napisał Koncert na dwa fortepiany, ale Poulenc w drodze do klasztoru – piętnastowieczny Poulenc, tak można by to ująć”. Poczet wielkich współpracowników Poulenca w tym utworze zamyka znacząca postać w świecie organów – Maurice Duruflé, pierwszy wykonawca utworu, wspierający kompozytora wskazówkami dotyczącymi registracji (dla zainteresowanych jego nagraniem z 1961 – jest dostępne na YT).
23 minuty muzyki w 7 częściach – gratka dla odkrywców i amatorów nieszablonowych brzmień!

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Amfiteatr
Antresola

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Bilety24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Tęczowej 15, 60-275 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!

Do zapłaty: 0,00 PLN