Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartości do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 299,99 zł.

Bilety na transmisje internetowe nie posiadają opłaty serwisowej.

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne w dni robocze w godzinach 8-16) Telefon: +48 61 642 92 36 wew. 1, e-mail: info@bilety24.pl
.

Informacja:

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24. Do ceny abonamentów doliczona zostanie opłata serwisowa w wysokości 3% wartości transakcji. W przypadku odwołania wydarzeń wchodzących w skład abonamentu zwrotowi podlega tylko i wyłącznie jego wartość, opłaty serwisowe są bezzwrotne.

Bilety na Noureddine Khourchid i wirujący derwisze z Damaszku / Festiwal Katowice Kultura Natura

Adres wydarzenia :

Sala koncertowa NOSPR
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Czwartek 19 maja 19:30
Sprzedaż online kończy się : 19-05-2022 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Wykonawcy
Noureddine Khourchid i wirujący derwisze z Damaszku:
Noureddine Khourchid – głos wiodący
Abdulrahman Modawar – solo, chór, riq
Mohamad Kahil – solo, chór, daf
Hassan Arbach – solo, chór
Adel Halima – chór
Hamdi Malas – chór, daf
Mohamad Kodmani – ud
Hatem Aljamal – wirujący derwisz
Yazan Aljamal – wirujący derwisz
Ahmad Altair – wirujący derwisz

W programie: pieśni i tańce sufickie
„Nie proście o to, czego nie jesteście w stanie unieść” – odpowiadał Rumi, wielki poeta suficki i założyciel bractwa wirujących derwiszów, kiedy uczniowie próbowali się dowiedzieć, co właściwie zaszło między nim a jego duchowym przewodnikiem Szams-e Tabrizim. Po pierwszym rozstaniu z mistrzem Rumi wpadł w rozpaczliwy trans: zaczął recytować wiersze, obracając się aż do upadłego wokół słupa w ogrodzie. Sufizm był od początku kierunkiem mistycznym w islamie; jego celem jest ekstaza, całkowite zjednoczenie z Bogiem osiągane na drodze ascezy i kontemplacji. Związki sufizmu z chrześcijaństwem są niewątpliwe, choć w swych źródłach nawiązuje także do ascetyzmu indyjskiego i perskiego. Podobnie jak w przypadku innych ruchów mistycznych, kryje się w nim wszakże pewien paradoks: z jednej strony unię z Najwyższym osiąga się środkami niezwykle wyrafinowanymi pod względem estetycznym, z drugiej zaś prowadząca do ekstazy asceza jest z założenia antyintelektualna. Piękno tańca, słowa i melodii trzeba więc traktować jako narzędzie, nie zaś cel sam w sobie. Śpiew towarzyszący tanecznej „medytacji” derwiszów ma charakter głęboko wewnętrzny: bogato ornamentowany, wyraża stan duchowy i indywidualność śpiewaka, rozwija się w miarę narastania intensywności transu, w szczytowym momencie wykraczając poza wszelkie granice świadomego pojmowania muzyki. Słuchacze, a zarazem widzowie koncertu z udziałem Noureddine Khourchida zyskają niepowtarzalną szansę wniknięcia w sens tego, co dzieje się w Syrii – w tajemnicę tragedii, która wykracza poza wszelkie granice ludzkiego rozumu.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Balkon II

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Bilety24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Tęczowej 15, 60-275 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!

Informujemy, że zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, Organizator ma prawo udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy.

Przypominamy o stosowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Do zapłaty: 0,00 PLN