Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartości do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 349,99 zł, 10 zł dla biletów o wartości do 400,00 zł. W przypadku zakupu abonamentów na koncerty symfoniczne serii S1, S2, S3 opłata serwisowa wynosi 3% kwoty brutto. Bilety i abonamenty on-line nie podlegają zwrotowi.

Bilety na transmisje internetowe nie posiadają opłaty serwisowej.

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne w dni robocze w godzinach 8-16) Telefon: +48 61 642 92 36, e-mail: info@bilety24.pl
.

Informacja:

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24. Do ceny abonamentów doliczona zostanie opłata serwisowa w wysokości 3% wartości transakcji. W przypadku odwołania wydarzeń wchodzących w skład abonamentu zwrotowi podlega tylko i wyłącznie jego wartość, opłaty serwisowe są bezzwrotne.

Bilety na NOSPR / Downie Dear / Lamsma / W hołdzie Keplerowi. Harmonia świata / Festiwal Katowice Kultura Natura / S1

Adres wydarzenia :

NOSPR Katowice - Sala koncertowa
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Czwartek 16 maja 19:30
Sprzedaż online kończy się : 16-05-2024 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Program
Ludwig van Beethoven
Koncert skrzypcowy D-dur op. 61

Paul Hindemith
Symfonia „Die Harmonie der Welt”

Dyrygent
Finnegan Downie Dear

Wykonawcy
NOSPR
Simone Lamsma – skrzypce

Dwa wielkie dzieła dwóch wielkich kompozytorów niemieckich, które dzieli niemal półtora wieku: Koncert skrzypcowy D-dur Ludwiga van Beethovena (1806) i Symfonia „Die Harmonie der Welt” Paula Hindemitha (1951). Jeden z najwspanialszych instrumentalnych koncertów w dziejach gatunku (wielki skrzypek Joseph Joachim pisał o koncercie „największym i bezkompromisowym”) versus jedna z największych – z całą pewnością – symfonii minionego stulecia. Arcydzieło „romantyzującego” wiedeńskiego klasyka i mistrzowska kompozycja jednego z największych XX-wiecznych neoklasyków. Czy neoklasyka również „romantyzującego”? Jeśli przyjmiemy, że Koncertem Beethovena bez reszty rządzi „ład serca”, którego puls wyznaczają pierwsze, miarowe uderzenia kotłów, to Paul Hindemith w swojej Symfonii zdaje się stać na przeciwległym biegunie – i kierować „ładem rozumu” ujawniającym się w wyraźnym, łatwo uchwytnym konstruktywizmie jego muzyki. A więc: serce czy rozum? Beethoven czy Hindemith? Hindemith z pewnością nie zgodziłby się z sugestią, że w swojej Symfonii „romantyzuje”, lecz czy w postawie kompozytora, poszukującego „harmonii świata” poprzez Liczbę, z dzisiejszej perspektywy nie ma w istocie czegoś z ducha romantyzmu? Może więc jednak: serce i rozum? Przeto nieśmiała propozycja dla P.T. Słuchaczy: spróbujmy wysłuchać obu wspaniałych, godnych siebie kompozycji Beethovena i Hindemitha jako... dwu stron tego samego medalu. Będzie to jedynie z naszą korzyścią.
Stanisław Kosz
Czas trwania koncertu (łącznie z przerwą): ok. 100 minut

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Amfiteatr
Balkon I
Antresola
Balkon II

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Bilety24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Tęczowej 15, 60-275 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!

Do zapłaty: 0,00 PLN