Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartości do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 349,99 zł, 10 zł dla biletów o wartości do 400,00 zł. W przypadku zakupu abonamentów na koncerty symfoniczne serii S1, S2, S3 opłata serwisowa wynosi 3% kwoty brutto. Bilety i abonamenty on-line nie podlegają zwrotowi.

Bilety na transmisje internetowe nie posiadają opłaty serwisowej.

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne w dni robocze w godzinach 8-16) Telefon: +48 61 642 92 36, e-mail: info@bilety24.pl
.

Informacja:

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24. Do ceny abonamentów doliczona zostanie opłata serwisowa w wysokości 3% wartości transakcji. W przypadku odwołania wydarzeń wchodzących w skład abonamentu zwrotowi podlega tylko i wyłącznie jego wartość, opłaty serwisowe są bezzwrotne.

Bilety na NOSPR / Bringuier / Hewitt / Za ocean i z powrotem / S2

Adres wydarzenia :

NOSPR Katowice - Sala koncertowa
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Piątek 01 marca 19:30
Sprzedaż online kończy się : 01-03-2024 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Program
Fanny Mendelssohn-Hensel
Uwertura C-dur
Maurice Ravel
Koncert fortepianowy G-dur
Henri Dutilleux
Métaboles
Maurice Ravel
Rapsodia hiszpańska

Wykonawcy

Lionel Bringuier – dyrygent
NOSPR
Angela Hewitt – fortepian

Utwory, które znalazły się w programie dzisiejszego koncertu, łączy zaskakujący trop – prowadzący za ocean, do Stanów Zjednoczonych. Rękopis Uwertury Fanny Mendelssohn-Hensel być może do dziś obrastałby kurzem w berlińskim archiwum, gdyby nie wydobyła go stamtąd Judith Rosen – członkini zarządu The Women’s Philharmonic z San Francisco, co w 1992 roku zaowocowało pierwszym nagraniem tej wdzięcznej kompozycji. Nad Koncertem fortepianowym G-dur Maurice Ravel pracował z przerwami, m.in. na opracowanie Koncertu D-dur zleconego mu przez Paula Wittgensteina – pianistę, który stracił prawą rękę na Wielkiej Wojnie. Słychać w nim inspirację muzyką Basków i amerykańskim jazzem.
Do międzynarodowego sukcesu Rapsodii hiszpańskiej przyczynił się walnie koncert Nowojorczyków w 1909 roku, pod batutą Waltera Damroscha, zorganizowany zaledwie rok po paryskiej premierze utworu. Métaboles Henriego Dutilleux powstały na czterdziestolecie Cleveland Orchestra i jej ówczesnego szefa George’a Szella. Na tym powinowactwa się kończą: zaczyna się fascynująca przeprawa przez ocean różnorodnych stylów i koncepcji muzycznych.
Dorota Kozińska

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Amfiteatr
Balkon I
Antresola
Balkon II

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Bilety24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Tęczowej 15, 60-275 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!

Do zapłaty: 0,00 PLN