Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartości do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 349,99 zł, 10 zł dla biletów o wartości do 400,00 zł. W przypadku zakupu abonamentów na koncerty symfoniczne serii S1, S2, S3 opłata serwisowa wynosi 3% kwoty brutto. Bilety i abonamenty on-line nie podlegają zwrotowi.

Bilety na transmisje internetowe nie posiadają opłaty serwisowej.

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne w dni robocze w godzinach 8-16) Telefon: +48 61 642 92 36, e-mail: info@bilety24.pl
.

Informacja:

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24. Do ceny abonamentów doliczona zostanie opłata serwisowa w wysokości 3% wartości transakcji. W przypadku odwołania wydarzeń wchodzących w skład abonamentu zwrotowi podlega tylko i wyłącznie jego wartość, opłaty serwisowe są bezzwrotne.

Bilety na NOSPR / Alsop / Polski Narodowy Chór Młodzieżowy / Mahlerowskie „Zmartwychwstanie” / S1

Adres wydarzenia :

NOSPR Katowice - Sala koncertowa
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Czwartek 20 czerwca 19:30
Sprzedaż online kończy się : 20-06-2024 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Program
Gustav Mahler
II Symfonia c-moll „Zmartwychwstanie”

Wykonawcy
Marin Alsop – dyrygent
NOSPR
Janai Brugger – sopran
Gerhild Romberger – mezzosopran
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
Agnieszka Franków-Żelazny – przygotowanie chóru

Symfonia jako świat osobny, odrębny kosmos – oto idea iście Mahlerowska. Symfonia to odrębny byt w znaczeniu metafizycznym, ale zarazem świat dziwnie pokrewny naszej intuicji, w którym padają jakże bliskie ludzkiej egzystencji pytania. Gustav Mahler zadaje je w naszym imieniu: „Dlaczego żyjemy? Dlaczego cierpimy? Czy wszystko to jakiś wielki, okropny żart? – Musimy jakoś odpowiedzieć na te pytania, jeśli mamy żyć dalej – ba, nawet jeśli mamy tylko umrzeć! Ktoś, kto w swoim życiu choćby raz usłyszał to wezwanie, musi znaleźć odpowiedź. I właśnie tej odpowiedzi udzielam w ostatniej części. Druga i trzecia część mają służyć jako interludium, druga to wspomnienie! Promień słońca, czysty i bezchmurny, bijący z życia bohatera”.
II Symfonia „Zmartwychwstanie” swojego tytułu nie zawdzięcza Mahlerowi i nie jest manifestem wiary chrześcijańskiej. Odpowiedź, jakiej udziela kompozytor, utrzymana jest nie tyle w duchu ekumenizmu, ile uniwersalizmu. Daje nadzieję na duchowe oczyszczenie i odkupienie, choć jest głosem człowieka targanego sprzecznościami i wątpliwościami – jak większość z nas. Prowadzi od żałobnych uroczystości do podniosłego śpiewu chorałowego ze słowami Friedricha Gottlieba Klopstocka i samego kompozytora – konkluzji budzącej otuchę: „Nieśmiertelne życie da wam Ten, który was do niego powołał”.
Andrzej Sułek

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Amfiteatr
Balkon I
Antresola
Balkon II

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Bilety24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Tęczowej 15, 60-275 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!

Do zapłaty: 0,00 PLN