Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartości do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 349,99 zł, 10 zł dla biletów o wartości do 400,00 zł. W przypadku zakupu abonamentów na koncerty symfoniczne serii S1, S2, S3 opłata serwisowa wynosi 3% kwoty brutto. Bilety i abonamenty on-line nie podlegają zwrotowi.

Bilety na transmisje internetowe nie posiadają opłaty serwisowej.

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne w dni robocze w godzinach 8-16) Telefon: +48 61 642 92 36, e-mail: info@bilety24.pl
.

Informacja:

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24. Do ceny abonamentów doliczona zostanie opłata serwisowa w wysokości 3% wartości transakcji. W przypadku odwołania wydarzeń wchodzących w skład abonamentu zwrotowi podlega tylko i wyłącznie jego wartość, opłaty serwisowe są bezzwrotne.

Bilety na Metafizyka, kontrapunkt, piękno. Od Bacha do Mendelssohna

Adres wydarzenia :

NOSPR Katowice - Sala koncertowa
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Niedziela 03 marca 12:00
Sprzedaż online kończy się : 03-03-2024 12:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Program
Johann Sebastian Bach
Preludium i fuga c-moll BWV 546
Schmücke dich o liebe Seele BWV 654
Fantazja G-dur BWV 572
Robert Schumann
Fuga nt. B-A-C-H Op. 60 nr 1
Felix Mendelssohn-Bartholdy
IV Sonata B-dur

Wykonawcy
Krzysztof Lukas – organy

Fenomen artysty odkrywanego po śmierci zdarza się, gdy ten wyprzedza swoją epokę. Tak było właśnie w przypadku Johannesa Sebastiana Bacha. W oczach współczesnych był jedynie wybitnym organistą i pedagogiem. Ambasadorami jego sztuki w byli synowie i uczniowie w środowisku lipskim i berlińskim.
Renesans jego muzyki, odkrycie Bacha-kompozytora nastąpiło dopiero u progu XIX w., kiedy to dokonano przełomowego wykonania jego Pasji wg św. Mateusza. Anegdoty podają, że partytura do tego utworu została odnaleziona przypadkiem… na targu mięsnym (w innej wersji rybnym). Mięso (lub ryby) były zawinięte w papier, który okazał się papierem zapisanym nutami. Tak właśnie Feliks Mendelssohn-Bartholdy odnalazł rękopis Pasji. Szczęśliwie udało się odnaleźć pozostałą część rękopisów w kufrze na strychu, u rzeźnika mającego sklep w byłym domu Bacha.
W 1829 roku Mendelssohn wykonał w Berlinie Pasję wg Św. Mateusza, w setną rocznicę pierwszego wykonania. Od tego czasu dzieła Bacha weszły na stałe do repertuaru. Powstało wiele towarzystw bachowskich wydających dzieła kompozytora, organizujących festiwale poświęcone jego twórczości, prowadzących prace badawcze. Bach nie był aż tak odległy w czasie, ale choćby ze względu na kontrapunktyczność swojej muzyki należał zdecydowanie do muzyki „dawnej”, a współcześni Mendelssohna doceniali nasycenia pierwiastkiem metafizycznym. Dla muzyków stał się więc tym, czym dla literatów i aktorów Szekspir, a dla malarzy średniowiecze i prerafaelicki renesans.
Wydania Wohltemperierte Klavier odcisnęły piętno na muzyce fortepianowej doby romantyzmu – nie tylko na Mendelssohnie, co oczywiste w jego preludiach i fugach, ale choćby i na Chopinie, który fug raczej nie pisał, ale preludia jak najbardziej. Podobnie jak inni mu współcześni – Brahms, Schumann (skomponował trzy preludia i fugi) i niezliczona liczba kompozytorów, która opracowywał różne wariacje (często improwizowane) na temat czterech dźwięków: B-A-C-H.
Na program niedzielnego koncertu złożą się, oprócz kompozycji samego Bacha, utwory organowe inspirowane renesansem muzyki Bacha. Historyczna rola jego twórczości polega bowiem przede wszystkim na syntezie dorobku muzycznego epok minionych i przygotowaniu nowych prądów — zwłaszcza romantyzmu.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Amfiteatr
Balkon I
Antresola

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Bilety24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Tęczowej 15, 60-275 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!

Do zapłaty: 0,00 PLN