Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartości do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 349,99 zł, 10 zł dla biletów o wartości do 400,00 zł. W przypadku zakupu abonamentów na koncerty symfoniczne serii S1, S2, S3 opłata serwisowa wynosi 3% kwoty brutto. Bilety i abonamenty on-line nie podlegają zwrotowi.

Bilety na transmisje internetowe nie posiadają opłaty serwisowej.

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne w dni robocze w godzinach 8-16) Telefon: +48 61 642 92 36, e-mail: info@bilety24.pl
.

Informacja:

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24. Do ceny abonamentów doliczona zostanie opłata serwisowa w wysokości 3% wartości transakcji. W przypadku odwołania wydarzeń wchodzących w skład abonamentu zwrotowi podlega tylko i wyłącznie jego wartość, opłaty serwisowe są bezzwrotne.

Bilety na Czarna Maska / Koncert z okazji 90. rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego

Adres wydarzenia :

NOSPR Katowice - Sala koncertowa
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Czwartek 23 listopada 19:30
Sprzedaż online kończy się : 23-11-2023 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Program
Krzysztof Penderecki
„Czarna Maska” opera w 1 akcie wg dramatu Gerharta Hauptmanna

Wykonawcy
Marin Alsop – dyrygentka
NOSPR
Chór NFM
Artur Koza – przygotowanie chóru
Georg Zlabinger – reżyseria
Néstor Bayona – asystent dyrygenta, pianista korepetytor
Tadeusz Szlenkier – tenor (Silvanus Shuller)
Yeree Suh – sopran (Benigna)
Joanna Kędzior – sopran (Arabella)
Jennifer Johnson Cano – mezzosopran (Rosa Sacchi)
Patrick Vogel – tenor (Jedidja Potter)
Nathanaël Tavernier – bas (Francois Tortebat)
Ewa Tracz – sopran (Daga)
Tómas Tómasson – baryton (Löwel Perl)
Patrick Alexander Keefe – bas–baryton (Robert Dedo)
Dariusz Machej – bas (Plebanus Wendt)
Mateusz Zajdel – tenor liryczny (Hadank)
Remigiusz Łukomski – bas (Graf Ebbo)
Magdalena Pluta – alt (Gräffin Laura)
Piotr Maciejowski – tenor (Schedel)
Jan Żądło – bas (Dr. Knoblochzer)
Justyna Ołów – mezzosopran (Schwarzer Tod)

Czarna maska Krzysztofa Pendereckiego zdaje się być dzisiaj aktualna jak nigdy wcześniej. Pandemia koronawirusa i wojna rosyjsko-ukraińska, wielkie migracje i mieszanie się kultur stały się znakiem niespokojnych czasów współczesnej Europy. Podobne tło znajdujemy w trzeciej operze kompozytora z Dębicy, ale uderza nas w niej też coś innego: estetyczny ekumenizm. Choć dominuje tu ekspresjonizm rodem z pierwszej ćwiartki XX wieku (czasu powstania sztuki Hauptmanna), to jednocześnie rozbrzmiewa wiele innych tradycji. Lokalnych i europejskich, współczesnych i dawnych. Na scenie zespół instrumentalny towarzyszy wieczerzy grając muzykę opartą na XVII-wiecznych śląskich tabulaturach lutniowych. Wybrzmiewają cytaty z bachowskich chorałów i średniowiecznych sekwencji, a finałowej arii gospodyni Benigny – echa sonoryzmu i awangardy. Z kolei w partii Löwela Perla, przybyłego do Bolkowa wprost z Amsterdamu, słychać skale typowe dla tradycyjnej muzyki żydowskiej.

Penderecki, kompozytor światowej rangi, to jednocześnie kompozytor z małego galicyjskiego miasteczka. W Dębicy, podobnie jak Bolkowie, przenikały się różne tradycje, z których dominowała chasydzka. W powieści Juliana Stryjkowskiego zafascynowała kompozytora dramatyczna równoczesność i wielowarstwowość, którą napędza Czarną maskę. Ekumenizm Pendereckiego nie ogranicza się tylko do tradycji żydowskiej, lecz również prawosławnej. Po podsumowaniu dokonań awangardy i tradycji, na jaką się porwał w zachodniej z ducha Pasji wg św. Łukasza, przedstawił perspektywę wschodnią w Jutrzni. To kontynuacja zarówno w sensie czasu akcji (bo mowa tu o zmartwychwstaniu), jak i zamiarze syntetyzowania perspektyw. W tym niezwykłym oratorium Krzysztof Penderecki inspirował się bowiem cerkiewnym śpiewem z Rosji i Bułgarii oraz brzmieniem prawosławnej liturgii.
Jan Topolski

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Amfiteatr
Balkon I
Antresola
Balkon II

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Bilety24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Tęczowej 15, 60-275 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!

Do zapłaty: 0,00 PLN