Informacja:

Do biletów doliczana zostanie opłata serwisowa w wysokości:
1 zł dla biletów o wartości do 19,99 zł, 3 zł dla biletów o wartości do 49,99 zł, 5 zł dla biletów o wartości do 99,99 zł, 6,5 zł dla biletów o wartości do 149,99 zł, 8 zł dla biletów o wartości do 349,99 zł, 10 zł dla biletów o wartości do 400,00 zł. W przypadku zakupu abonamentów na koncerty symfoniczne serii S1, S2, S3 opłata serwisowa wynosi 3% kwoty brutto. Bilety i abonamenty on-line nie podlegają zwrotowi.

Bilety na transmisje internetowe nie posiadają opłaty serwisowej.

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24, Biuro Obsługi Klientów serwisu Bilety24.pl (czynne w dni robocze w godzinach 8-16) Telefon: +48 61 642 92 36, e-mail: info@bilety24.pl
.

Informacja:

Operatorem sprzedaży jest Serwis Bilety24. Do ceny abonamentów doliczona zostanie opłata serwisowa w wysokości 3% wartości transakcji. W przypadku odwołania wydarzeń wchodzących w skład abonamentu zwrotowi podlega tylko i wyłącznie jego wartość, opłaty serwisowe są bezzwrotne.

Bilety na „Kapelusze z głów, oto geniusz!" Chopin / Szymanowski /Fitelberg

Adres wydarzenia :

NOSPR Katowice - Sala koncertowa
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Piątek 06 października 19:30
Sprzedaż online kończy się : 06-10-2023 19:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Program
Witold Lutosławski
Mała Suita
Fryderyk Chopin
Wariacje B-dur op. 2 na temat „Là ci darem la mano” z opery „Don Giovanni”

Karol Szymanowski
Nokturn i Tarantella op. 28 (ork. Grzegorz Fitelberg)
Grzegorz Fitelberg
I Symfonia e-moll op. 16

Dyrygent
Alexander Humala

Wykonawcy
NOSPR
Jakub Kuszlik – fortepian

Piątkowy koncert zorganizowany został wokół wydarzeń związanych z 70. rocznicą śmierci Grzegorza Fitelberga, kompozytora od lat patronującego działalności NOSPR, który dał się poznać światu jako charyzmatyczny dyrygent osiągając wielkie sukcesy nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Dyrygował zespołami na całym świecie m.in. w Piotrogrodzie, Moskwie, Wiedniu, Paryżu, w którym współpracował z Diagilewem, Buenos Aires, Nowym Jorku i Toronto. W 1934 założył Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Warszawie, którą prowadził do 1939. Wystąpił z nią na Wystawie Światowej w Paryżu w 1937, na której orkiestra zdobyła złoty medal. Po wojnie przeniósł zespół do Katowic, stanął na czele Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, był też profesorem w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach. To dlatego właśnie w naszym mieście od 1980 odbywa się Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski i Międzynarodowy Konkurs Dyrygencki jego imienia.
Do historii muzyki przeszedł jako założyciel kompozytorskiej grupy „Młoda Polska”, w której – prócz niego samego – w latach 1905-1912 zrzeszeni byli także Karol Szymanowski, Ludomir Różycki, Apolinary Szeluto, a nawet – książę Władysław Lubomirski.
Kompozycją zajął się już jako student, jednak efektownie rozwijająca się kariera dyrygencka sprawiła, że w dorosłym życiu praktycznie zaniechał działalności kompozytorskiej, pozostawiając po sobie tylko 20 opusów. Początkowo chętnie sięgał do kameralistyki, u progu XX wieku Fitelberg okazał się przede wszystkim jednym z najważniejszych twórców muzyki przeznaczonej na wielką orkiestrę. A w szczególności – obok Karłowicza i Różyckiego – twórcą poematu symfonicznego. O tym jak sprawdził się w gatunku symfonii będziemy mogli się przekonać podczas piątkowego koncertu. Muzycy NOSPR pod batutą Alexandra Humali wykonają jego I Symfonię op. 16. Z dwóch symfonii, które napisał zachowała się tylko pierwsza.
Całe życie chętnie zajmował aranżacjami, sięgając po utwory Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza czy Karola Szymanowskiego. Tego wieczoru posłuchamy jednej z takich aranżacji – Nokturnu i Tarantelli op. 28 napisanych w oryginale przez Karola Szymanowskiego na skrzypce i fortepian.
W programie także Wariacje B-dur na temat „Là ci darem la mano” Fryderyka Chopina. Kompozycja inspirowana słynnym duetem Zerliny i Don Giovanniego napisana została w modnym wówczas stylu brillant, z introdukcją na czele, tematem, pięcioma wariacjami i finałem. Przyniosła mu sławę, a młodziutki Robert Schumann napisał o niej te słynne słowa:
„Panowie, kapelusze z głowy, oto geniusz!(…) Chopin? Nie słyszałem tego nazwiska. Któż to może być? – geniusz wyziera z każdego taktu...”.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Amfiteatr
Balkon I
Antresola

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :
Miasto :
Kod pocztowy :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Bilety24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Tęczowej 15, 60-275 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!

Do zapłaty: 0,00 PLN